Освіта закордоном: чи потрібно, чи реально - Освіта за кордоном | Центр Сприяння Міжнародній Освіті


 

 Головна

 

 Про компанію

 

 Послуги

 

  Оформлення ідентифікаційного податкового номера платника податків

 

  Нострифікація

 

 Документи які не підлягають процедурі визнання (нострифікації) в Україні:

 

 Загальна інфомація о процедурі нострифікації в Україні

 

 Процедура визнання документів про наукові ступені і вчені звання

 

 Нострифікаційна експертиза диплома (атестата)

 

  Отримання дозволу на медичну практику на території Україні

 

 Замовлення документів (довідок), що підтверджують освіту в Україні

 

 Апостиль на українські документи про освіту

 

 Документи необхідні для нострифікації:

 

  Поширені питання про нострифікацію

 

  Бюро перекладів

 

  Ціна перекладів та нотаріального засвідчення

 

  Нотаріальні послуги та консультації

 

  Консультації адвоката

 

  Ціни та терміни витребування документів

 

  Послуги посольств

 

  Дистанційне замовлення послуг
 

 

 Ціни

 

 Освіта за кордоном
 Українські освітні документи
 за кордоном

 

 Законодавство

 

 Контакти

 

 Мови перекладу

  Азербайджанська
  Англійська
  Арабська
  Білоруська
  Болгарська
  Вірменська
  В’єтнамська
  Грецька
  Грузинська
  Датська
  Іврит
  Іспанська
  Італійська
  Китайська
  Латиська
  Литовська

Нідерландська
  Німецька

Туркментська

 

 

Норвезька
Перська
Польська
Португальська
Румунська(Молдавська)
Сербська
Словацька
Словенська
Турецька
Угорська
Українська
Фламандська
Французька
Хорватська
Чеська
Шведська
Естонська
Японська

"Хороший радник краще будь-якого багатства". Сократ

Освіта за кордоном — Освіта закордоном: чи потрібно, чи реально   Публікацію додано: 27-07-2014   Розділ: України   

Актуальність та реальність отримання сучасної освіти міжнародного рівня. Все у Ваших руках... Світ навколо нас швидко змінюється. Процеси глобалізації, інтернаціоналізації, інформатизації суспільства йдуть пришвидшеними темпами, у зв'язку з чим відкриваються нові можливості для персонального розвитку кожного з нас.

Одним з найбільш актуальних аспектів життя сучасної молоді є отримання освіти. Статистичні дослідження показали, що найбільших успіхів у роботі молоді люди досягають у віці 25-29 років, що супроводжується стрімким кар'єрним зростанням, стартовим майданчиком для якого є отримана вища освіта. Тож, цей момент є дуже важливим, враховуючи, що найбільшим багатством у сучасному світі вважається володіння не якимись певними економічними ресурсами, а знаннями та інформацією. "Хто володіє інформацією, той володіє світом".

Поглиблення спеціалізації у світових виробничих процесах вимагає від його учасників фундаментальних, але вузькопрофільних знань. Це характерна ознака третього тисячоліття. З іншого боку, ринок вимагає можливості швидкого перепрофілювання професійної частини знань. У зв'язку з цим, країни, які своєчасно адаптували освіту до потреб ринку, досягли більших успіхів у економіці, науці, розвитку суспільства. Згідно з підписаними міждержавними угодами, Україна також повинна приєднатися до європейського освітянського простору (Болонської угоди). Цей процес вимагає не тільки надзвичайних фінансових затрат, а й, в першу чергу, зміни в психології як студентів, так і викладачів. Однак, не дивлячись на проведення реформ, у переважній більшості українських ВНЗ матеріально-технічна база та рівень підготовки молодих спеціалістів ще не скоро відповідатимуть вимогам сьогодення. Тому перед молоддю постає закономірне питання: де ж отримати знання, які дозволять стати успішним у житті. Одним із варіантів відповіді може бути: отримання базової освіти в Україні та продовження навчання у одному з провідних європейських чи американських університетів.

У коледжах та університетах Сполучених Штатів Америки наразі навчаються тисячі студентів з усіх країн світу, в тому числі й з України. Не дивлячись на те, що освіта там платна, приблизно 50% з них навчаються практично безкоштовно, отримавши різноманітні гранти та стипендії, які надаються як урядовими та неурядовими організаціями, так і самими навчальними закладами. Такі відомі університети, як Гарвард, Стенфорд, Йель допомагають оплачувати навчання практично 85% своїх студентів. Моментом, що спантеличує більшість української молоді, яка бажає навчатися в США, є відмінність процесу вступу до американського вищого навчального закладу порівняно з українським. Там не потрібно писати ніяких вступних іспитів, немає певного прохідного балу та ін., необхідно лише заповнити відповідні анкети он-лайн та відіслати їх на адреси бажаних університетів разом з певною невисокою стандартною платою.

На чому ж базується процес відбору кандидатів? Спеціальна комісія перечитує усі подані анкети та приймає рішення про зарахування чи незарахування на основі співставлення:

  • оцінок (з урахуванням типу школи; гарною ідеєю є також додавати рекомендації вчителів),
  • балів за стандартизовані тестування (найпрестижніші університети вимагають написання тесту SAT I, II - Scholastic Aptitude Test - де перевіряється знання англійської мови та математики, але більшість з них приймають від іноземних студентів і бали за тест TOEFL - Test Of English as a Foreign Language),
  • позашкільної/позаунівеситетської діяльності (враховується досвід роботи, членство у різноманітних організаціях, волонтерська робота та ін., для американських університетів та коледжів цей момент, до речі, є досить важливим).

На основі усіх цих даних і приймається остаточне рішення. У випадку, коли студент не здатний платити за своє навчання, йому потрібно, паралельно з основними, подавати ще й документи на отримання фінансової допомоги. У них необхідно зазначити доходи батьків та можливі джерела допоміжного фінансування (стипендії певних фондів, організацій чи фірм, позики, заощадження та ін.). Зазвичай, якщо комісія приймає рішення про зарахування, університет робить все можливе, аби допомогти здібному студенту з оплатою за навчання.

Вступити до американського коледжу чи університету не так важко, як це здається на перший погляд. Головне - бути готовим до кропіткої роботи над заповненням вступної анкети та мати гарний рівень англійської для здачі необхідних тестів. Більш детальну інформацію про умови вступу можна знайти на сайтах університетів в Інтернеті. Але розпочинати пошук та підготовку до подачі документів потрібно заздалегідь (для іноземного студента - як мінімум за рік).

Навчання закордоном - це ті знання, які допоможуть з іншого боку подивитися на життя, бути конкурентноспроможним на сучасному ринку праці одразу ж після випуску з навчального закладу. Це - досвід, який змінює життя кожного, хто його отримав. І найголовніше - закордонний диплом на додачу до українського є суттєвою перевагою при влаштуванні на роботу в більшість великих українських та міжнародних фірм.

Автор: Ліза Лакатош,
джерело: www.myway.in.ua

◄◄ Повернутись